D-Akatemia kausi 2019-2020

D -akatemian harjoitusympäristössä treenaa kauden 2019-202 aikana pääosin nollaseiskoja,
mutta mukana harjoittelee säännöllisesti myös 08 syntyneitä poikia.

Akatemiassa on perusryhmä,
mutta kokoonpano vaihtelee harjoitusjaksoittain nimetyillä pelaajilla. 

Akatemian on nimetty alkukaudeksi 2019/2020 kaksikymmentä pelaajaa:

EetuM
EetuT
Elias
Heikki (08)
Iiro
Ilkka
Marko (08)
NiiloAN
Niilo (08)
Oiva
Otto (08)
 Rasmus (08)
 Roope (08) 
 Samuel
 Severi
 Tobias
 Arttu
 Valtteri (08)
 Veikko
 Viljami

 


Kevään P13 ELL lopullinen sarjataulukko



TURNAUKSET

13.-15.9. Madrid Football Cup, Madrid, Alcobendas
11:00 Peli Ilves - Paris Saint-Germain (FRA), (kenttä Jose Caballero 3)
13:00 Peli Kawasaki Frontale (JPN) - Ilves, (kenttä Jose Caballero 3)
18:45 Peli Ilves - IFK Lidingö (SWE)

24.-27.1. Ateitis Cup U13, Vilna Liettua
Ilves - Tallin                5-0
Ilves - Liverpool         1-0
Jatkopelit
sijat 1-8
Ilves - "Talentų futbolo akademija" Vilnius 3-0
Sijat 1-4
Ilves - Hammarby IF Stockholm                2-1
FINAALI
Ilves -FC "Atalanta" Bergamo                   0-4
HOPEAA!


HARJOITUSPELIT

30.3. Ilves- HJK Pelitapahtuma, Helsinki
Ilves - HJK/06
Ilves - HJK/07
24.3. Ilves - TPS Pelitapahtuma, Turku
2.3. Ilves - Ilves P05             4-1
16.2. Ilves - TPS/06              7-2
10.2. Ilves - HJK -07              6-2
20.1. Ilves - TPS                     5-1
5.1.2019 Ilves - Haka/05        1-1
16.12.2018 Ilves - JJK/06       7-0
15.12. Ilves - Ilves C-tytöt      16-0

24.-27.1. Ateitis Cup U13, Vilna Liettua
Mukana reissussa kaikki (5) akatemian nollaseiskat.

Turnauksen parhaaksi hyökkääjäksi valittiin nollaseiskojen Arttu!
P07 onnittelee!

https://www.aamulehti.fi/a/201426700
tulokset


20.1. Ilves - TPS harjoituspeli, Eerikkälä

5.1. Ilves - Haka/05 harjoituspeli, Jalitsu
Mukana -07 Arttu, EetuT, EetuM, NiiloAn ja Viljami
Peliaika 3x25min

 
VUOSI 2018


16.12. Ilves - JJK/06 harkkapeli
Mukana -07 EetuT, EetuM, NiiloAn ja Viljami
Peliaika 3x25min

15.12. Ilves - Ilves C-tytöt harjoituspeli
Huomionarvoista; nollaseiskoille ensimmäinen 11vs11, kokokentän peli! Mukana -07 EetuT, EetuM, NiiloAn ja Viljami



16.11.2018 D-AKATEMIAN 1. jaksolle nimetyt pelaajat ( 2+16 )


-07 Arttu Tulehmo, Eetu Mutkala, Niilo Ala-Nikkola, Eetu Turkki + Viljami Lindman

-06 Aatos Nystedt, Eemil Mäentakanen, Juho Lähteenmäki, Konsta Lintilä, Konsta Manninen, Luca Vanhamäki, Nico Rajala(mv), Ossi Rättäri, Rafael Kalliomäki, Rasmus
Väisänen, Saku Lehtonen(mv), Topi Ala ja Vilho Ahlfors


_____________________________________________