P07 edustus kausi 2018-2019


Po7 pelaa syyskaudella 2019
Etelä-Länsi -liigaa P12 8vs8 sekä
alueliigaa P12 8vs8.

Allaolevista linkeistä pääsee kummankin sarjan pelikalentereihin sekä tuloksiin.

Alempana tällä sivuilta löytyy myös muita joukkueen turnaustuloksia sekä tapahtumia.




ETELÄ-LÄNSI liiga SYKSY 2019 / Ilves 07

8.10. Ilves - HJK (Helsingissä)
29.9. Ilves - FC Espoo (Espoossa)
28.9. Ilves - IFK Marienhamn YJ (Tampereella)
21.9. Ilves - PKKU (Tuusulassa)
15.9. Ilves - LAUTP (Tampereella)

_


7.9. Ilves - FC Honka     4-2  (Tampeella)
29.8. Ilves - Musa          5-1  (Porissa)
25.8. Ilves - TPS yj        4-1   (Turussa)
18.8. Ilves - VJS             6-2  (Tampereella)





Kauden 2018/19 Palkitut

kultamitali + kiertopalkinto Niilo Ala-Nikkola
kultamitali + kiertopalkinto
Viljami Lindman
hopeamitali Elias Tamminen
hopeamitali
Olavi Haikka
pronssimitali
Iiro Huovinen
pronssimitali Severi Kolunsarka



ALUELIIGA KEVÄT 2019

Ilves P07 pääsee EL -liigaan, Alfa jatkaa alueliigassa.

Ilves 07
26.6. Ilves - TuNL                    4-0
17.6. Ilves - KaaPo                   2-1
15.6. Ilves - Musa Black          0-3
4.6. Ilves - Leki sin                  9-2
2.6. Ilves - TPS yj                    3-2
18.5. Ilves - IFK marienhamn yj   4-2
12.5. Ilves - JAzz/Karhufutis         7-1
4.5. Ilves - FC Inter                       1-4
26.4. Ilves - FJK yj                        2-0
18.4. Ilves - Ilves alfa                    6-1
10.4. Ilves - Ilves 08                     8-2

Ilves 07 alfa
26.6. Ilves - TPS yj              0-3
20.6. Ilves - Leki                 1-0
16.6. Ilves - Jazz/Karhufutis 5-1
4.6. Ilves - KaaPo                 1-1
30.5. Ilves - FJK yj                4-1
23.5. Ilves - Musa Black      3-4
19.5. Ilves - TuNL                 5-2
12.5. Ilves - FC Inter musta 5-3
5.5. Ilves - Ilves 08              4-2
27.4. Ilves - IKK Marienhamn yj 2-2
18.4. Ilves alfa - Ilves              6-1


6.-9.6. Nyköping Invitational Cup


24.-26.5. SHA; Eerikkälä


6.4. Ilves - Kaapo, harjoituspeli, Rantaperkiö

Pojat peliin: Severi, Samuel, Iiro, Juho, Lassi, Veikko, Juska, Islam, Gabriel ja NiiloM.

Ilves - Kaapo                   4-2

30.3. Inter pelitapahtuma, Tampere
Ilves A: Severi, Elias, Iiro, Niilo AN, Samuel, Veikko + 06:sta Aatos, Alex, Niklas ja Noel
Ilves B: Ilkka, Jaakko, Joel, Eino, Guillaume, Islam, Juska, Kosma, Lassi, Niilo M ja Ville

Pelataan 3x25 min.

30.3. Ilves A - Inter            3-1
30.3. Ilves b - Inter             8-2


24.3. Ilves - Leki, harjoituspeli, Jalitsu
Ilves -Leki         9-2

23.3. Ilves - HJS, harjoituspeli, Hämeenlinna
Ilves - HJS        3-3

9.3. TuNL kutsuturnaus, Turku
Osallistumme yhdellä joukkueella.
Kokoonpano: Severi(mv), Elias, Gabriel, Joel, Juho, Niilo A-N, Otto T, Tobias, Valtteri ja Veikko

Ilves-Pallo-Iirot YJ       4-0
Ilves-TuNL                  1-2
Ilves - SJK                 4-2
jatkopelit
Ilves - Musa                  5-1
Ilves - FC Espoo             0-3
Hieno turnaus HOPEA!

Kuvia TÄÄLLÄ

2.3. NoPS-halliturnaus -06, Nokia
Ilkka (mv), Guillaume, Islam, Juho, Juska, Kosma, Lassi, NiiloM, OttoG, Samuel & Ville
Ilves - FC Kangasala/06       0-2
Ilves - Nops kelt/06              2-0
Ilves - TPV Yj/06                   1-1

Peliaika 1x25min


25.2. Uusi pelaaja
Paluun joukkueeseen pari vuoden tauon jälkeen tekee Islam. Tervetuloa!

16.2. Ilves - TPV06, pelitapahtuma, Pirkkahalli
Kokoonpano; Jaakko(mv), Elias, Gabriel, Joel, Juho, Juska, Kosma, Niilo V, Otto G ja Tobias

Ilves - TPV/06          5-4

12.2. Valokuvaus

10.2. Ilves - HJK, harjoituspeli, Pirkkahalli
Kokoonpano: Severi(mv), Arttu, Eetu M, Eetu T, Elias, Gabriel, Niilo AN, Oiva, Veikko ja Viljami
Peliaika 2x30min

Ilves - HJK            5-3

kuvia


9.2. HJS turnaus, Hämeenlinna
Yksi ryhmä /06 kilpasarja
Kokoonpano: Ilkka(mv), Guillaume, Joel, Kosma, Lassi, Niilo M, Otto G, Samuel, Tobias ja Ville

Ilves - Sudet/Ponsi YJ/o6         1-2
Ilves - LauTP/06                        0-2
Ilves -KP-75/TuPS YJ/1 /06       1-0
sijoituspeli 5-6 sija
Ilves - PPJ/06                            2-0

2.2. FC Inter pelitapahtuma, Turku
Mukana koko joukkue. Pelataan 3 tunnin peliä.
 Ilves alfa - Inter musta       1-1
 Ilves beta - Inter sinimusta  3-2


30.1. Huuhkajapäivä P13
P07:ta yksi ryhmä(ryhmä B). Pelimuoto 8v8. Peliaika 1x30min.
Kokoonpano: Eetu M, Eetu T, Elias, Gabriel, Juho, Niilo AN, Oiva, Severi, Arttu, Veikko ja Viljami

Ilves A - Ilves B           4-2
Ilves - Haka                2-0
Ilves B - HJS               3-0


19.1. Nops Halliturnaus, Nokia
kokoonpano: Gabriel, Iiro, Juho, Juska, Oiva, OttoG, OttoT, Severi, Valtteri & Veikko

Ilves - Nops kelt                 4-0
Ilves - TPV yj                      3-0
Ilves - Leki sin                    3-1


18.-20.1. Åland Camp, Maarianhamina
kokoonpano: Elias, Gabriel, Guillaume, Iiro, Joel, Jaakko, Lassi, Niilo M, Niilo V, Samuel ja Tobias

Haninge-Ilves             1-5
Nacka-Ilves                 1-4
Lidingö-Ilves               1-4
FC Boo-Ilves               1-7
Sollentuna-Ilves         1-1

Kuvia


11.1. Ilves07 - Ilves06, harjoituspeli, PirkkahalliC
Pelataan Ahvenanmaan kokoonpanolla
11.1. Ilves07 - Ilves06          3-1

5.1. PPJ WinterCup, Helsinki
Mukana koko (terveenä olevat) junioriedustusjoukkue

Kilpa-1 sarja
kokoonpano: Ilves Alfa: Elias, Gabriel, Iiro, Joel, Juho, Oiva, Otto T, Severi, Tobias, Valtteri ja Veikko

Kuvia

Kilpa-2 sarja
kokoonpano; Ilves Beta: Guillaume, Ilkka, Jaakko, Juska, Kosma, Lassi, Niilo M, Otto G, Samuel ja Ville

Kilpa1, Ilves Alfa
Ilves - FC inter musta 3-0
Ilves - PPJ 2-0
Ilves - FC KTP 1 4-0
Jatkopelit sijat 1-2
Ilves - Honka akat 1 3-2 rp (0-0)
sijoitus 1. - voitto!

Kilpa2, Ilves Beta
Ilves - Haka 1-0
Ilves - PPJ oranssi 1-0
Ilves - FC KTP 2 1-0
Jatkopelit sijat 1-2
Ilves - Honka akat 2 1-2
sijoitus 2. 

v. 2018

31.12. Uudet pelipaidat
Erityismaininnalla; etunimien sijaan siirrymme Ilveksen tapaan tässäkohtaa pelaajapolkua käyttämään paidoissa sukunimiä


24.-30.12. Omatoimijakso

14.12. Kuusysi-turnaus, Pajulahti

Kokoonpano
Lassi, Ville, Juska, Ilkka, Elias, Juho, Veikko, NiiloM, Joel, Valttteri + Otto

Ilves-Kuusysi          3-1
Ilves-Kups               1-1
Ilves-Käpa City       4-1
loppusarjasijat        1-3
Ilves-FC Reipas      0-1
Ilves-PPJ                 1-4
Sijoitus 3.

8.12. Ilves - Leki -06 harjoituspeli
Kokonpano
Guillaume, Jaakko, Kosma, Lassi, Niilo M, Niilo V, Otto G, Samuel, Severi, Topias ja Ville
8.12. Ilves -Leki/06        1-3




16.11. Joukkue nimetty
Nimet löytyy yläpalkista "Joukkue"

11.11. SHA kehittymisen seurantatapahtuma, Eerikkälä
Mukana 15 poikaa

10.11. TuNL kutsuturnaus, Turku
https://cupdom.com/634

Ilves - IFKMarienhamn Vit        0-1
Ilves - MP                                  2-0
Sijat 5-8
Ilves - IFKMarienhamn Grön    0-3
Ilves -TUNL valk                       1-3
Ilves - TuNL sin                         0-2
sijoitus 8.

30.10. Treenit alkaa

____________________________________