TULOKSET kausi 2016-2017

Tulokset

Miniliiga A, B & C
Piirisarjat Valio & Top
Futsal
Turnaukset

Tulokset niin, että Ilves on aina "kotijoukkue

Vastustaja taulukossa yllä, peliaika,- ja paikka/järjestävä joukkue vasemmalla.
Kulloinkin pelaavat kokoonpanot löydät "uutisvirrasta", eli Kausi 2016-17 otsikon alta.

MiniliigaA

                            vs.  HJK    TuNl     Käpa    Honka   TPS
7.10. Tre                    -             -             -        3-0        3-0
30.9. Turku                                (1-0-4)
9.9. Hki                     5-2     0-0       0-0        3-2        1-0
27.8. Turku                1-1       1-0        2-0        0-0       1-0
5.8. HKi                     0-0     3-0       1-1          1-0        3-0
13.5. Espoo              2-0     5-0       1-0         3-0         1-3
8.4. Turku                 3-0       1-0       1-0         4-1         0-0
1.4. Turku                  1-0      4- 1        1-1          0-0        3-0
12.3. Hki                    1-0       2-1        1-0        0-0        3-1
5.3. Tre                      1-1        3-0       1-0         0-1         0-0
3.12. HKi                    1-0       2-0        2-0        2-0       5-0
19.11. Espoo               0-0      1-0       2-0         2-1        3-0

muut
7.10. Ilves - Ilves B      4-0
7.10. Ilves - EPTK        4-0
7.10. Ilves B - EPTK    2-0
7.10. Ilves B - Honka   2-2
7.10. Ilves B - TPS       2-2

MiniliigaB

                        vs.  Jazz     HJK     Käpa     TuLN       VJS   
8.10. Pori              
  0-2        2-4      -              1-1           0-0
16.9. HKI                                 
(3-1-1)
26.8. Turku         
  3-1        1-2           3-0        0-0         -
12.8. Tre                
1-1        2-1            1-2         1-2        0-1
6.8. Vantaa         
  -          4-0           -            2-0       2-0
17.6. HKI                
-           0-1           1-0         0-1        0-0
22.4. Pori         
     2-1        1-0           -           3-0           - 
2.4. HKI               
  1-1         3-0          3-0        0-0        1-0
25.3. Turku           
0-0       0-1          3-0         3-1         1-2
28.1. Hki                 2-3        2-0        3-0         0-0          -
5.11. Tampere         1-0        3-0        0-0          0-2        1-1

Muut:
Ilves - Reipas   5-2
Ilves - P iirot   0-0
Ilves - VPS      0-0
Ilves - EPS     3-0
ilves - VPS     1-7
17.6. ilves - Reipas   0-0


MiniliigaC

                            HJS     Honka     JJK       TPS       KyIF
27.8. Turku         
3-4       0-3            -           1-1          1-2
5.8. Tampere        1-3       1-3           5-1         0-1         2-1
13.5. Espoo           1-4        1-1           1-2         0-1         4-1
29.4. HLinna         0-3       0-1          1-1           1-0        0-1
1.4. Tampere         3-3       0-3         2-2        3-1          1-4
28.2. Turku           0-2      0-0          1-4         1-1          2-1
19.2. KyIF
21.1. HLinna           0-1        2-5         1-4         0-1          2-1
17.2. Jkylä             0-2       0-6          1-1        0-2         0-0
19.11. Espoo  
                                                     



Piirisarja Liiga/TOP Ikäluokka P06/P11


                                Kangasa   HJS    TPV      VANL
25.9. Tre
                 
     1-0       2-0      2-0        0-1  
18.9. Valkkoski          
  0-4      0-2       0-2        1-4 
30.8. Kangasa.             
1-0      0-2      2-0        0-1
16.8. Tre                      
   1-0      1-2       2-0        0-1 
31.7. Vkoski                    3-0      0-0      2-0        1-1
26.6. Vkoski                    -        1-0        3-0        1-3

                                     NopS    TPV     VaNL    HJS
6.6.  Tre                       4-0        0-0     3-0      6-0
24.5. VKoski                 0-3        1-1       0-1      0-8
9.5. Tre                        4-0        2-1       3-0      0-0
25.4. Nokia                 3-0        3-0       1-2      2-2
          
Muut:
Nops 2-0


Piirisarja Liiga/VALIO ikäluokka P06/P11

                                      TP49   FJK      JanPa   Kangasa.
25.9. Viiala                   
  0-0       1-1       1-2          2-0
13.9. Forssa                   
0-0      4-1          3-0         4-1
29.8. Moisio                   3-1         1-0         2-1         1-2
17.8. Tre                           3-1        0-2         3-0        3-0
2.8.  Kangasa                 2-0        1-2          3-0       2-1


                                      NOPS   Loiske    TP49     TKT
19.6. Loiske                     0-1       1-1           0-4        1-1
5.6. Toijala                       3-0     0-2          1-2       3-1
23.5. Ilves                        0-3     0-2         3-0      8-0
8.5. Nops                        0-4      0-2         1-0       0-0
24.4. Ilves                       2-1       0-1           2-1       5-0  

Futsal E11, ikäluokka P06


11.2. Ilves - Kangasala   4-4
11.2. Ilves -Ilves 06        1-1
25.2. Ilves - TP49          3-4
25.2. Ilves - TPV           7-1
28.1. Ilves TPV              5-2
28.1. Ilves - Leki            6-1
15.1. Ilves - Ilves 06       1-4
15.1. Ilves - Kangasala     1-9
18.12. Ilves - TPV            3-1
18.2. Ilves - Ilves T05     1-0
19.11. Ilves - TPV             1-3
19.11. Ilves - Leki            2-1

Turnaukset


26.8. 06/07 HJS-Turnaus, Janakkala
Ilves06/07 - VANL               2-0
Ilves06/07 - KONA              0-4
Ilves06/07 - INTER07          0-1

Jatko-ottelut
Ilves06/07 - HJK07                1-1
Ilves06/07 - HJS                   0-3

Saldo 1-1-3, maalit                 3-9

26.8. 06/07 EspooCup, Espoo
Ilves06/07 - VJS/06                   2-1
Ilves06/07 - MPS/keltainen        2-0
Ilves06/07 - GrIFK                       1-3

Puolivälierä sijat 1-8
Ilves06/07 - TuPS                    3-2

Välierä sijat 1-4
Ilves06/07 - KuPS                    2-4

Pronssipeli
Ilves06/07- ?                             2-1
Turnaus PRONSSIA!

11.-13.8. P07 Bromma Stadium Cup, Tukhlolma
Ilves - Stokholm Södra             11-1
Ilves - MTK Budabest               1-1
Ilves - AIK                                 2-2
Ilves - HJK                               4-1
Ilves - Malmö FF                      1-0

finaali:
Ilves - FS Metta                       3-2
TURNAUSVOITTO

13.8. HJS-Turnaus, Hämeenlinna

Ilves - Turun Nappulaliiga                 1-0

Ilves - HJS Sinivalkoinen                  1-0
Ilves - JJK                                          1-1
Ilves -VJS                                          0-3
Ilves - Kuusysi                                   0-3
llves - FC Inter Mustat                       0-6

28-30.7. PoriCup, Pori

KILPA
Ilves - Jippo                             7-0
Ilves - KPV                                2-5
Ilves - Lauttakylän Luja             5-1
Sijoituspelit sijat 1-8
Ilves - Leki                             5-4 (4-4)
Sijoituspelit 1-4
Ilves - Kraft FF                     2-3 (0-0)
Pronssipeli
Ilves - KPV                            5-4 (1-1)

HAASTE
Ilves - VIFK                                   5-1
Ilves - Karhufutis                          12-0
Ilves - EuPa                                 9-0
Sijotuspelit                                  1-8
ILves - KPV                                 7-0
Sijat 1-4
Ilves - Kaapo                               6-0
FInaali
Ilves - Tove                                  8-2

17.-18.6. IlvesCup E10, Tampere
Alkusarja
Ilves - Kups                                   1-0
Ilves - LePa musta                      4-0
Ilves - TuNL                                4-0
Jatkosarja 1
Ilves - Käpa                                1-0
Finaali:
Ilves - Inter                                   4-0


26.-28.5. RoodWit International u10, Hollanti.
Alkusarja, lohko 4
Ilves - Hamburger SV               1-1
Ilves - Bavel                            2-0
Ilves - Arsenal                          1-2
Ilves - Feyenoord                    0-3
Ilves - KRC Genk                    0-1

Loppusarja:
Ilves - Boimeer                       1-2
Ilves - Club Brygge                 1-0
Ilves - PSV Eindhofen                1-2
Ilves - RoodWit                       2-0
Ilves - RSC Anderleht             0-0


20.-21.5. Kevätturnaus, Käpa
Eliitti:
Ilves - FC Reipas Oranssi       1-0
Ilves-PPJ Laru Sininen            0-6
Ilves-NJS Musta                      5-2
Sijat 5-8
Ilves - Kaapo kelt                  0-0
Ilves - HJK                             0-0

Kilpa:
Ilves Alfa-Honka             2-8
Ilves - TiPS                      7-0
Ilves-Alfa-Gnistan Keltainen     3-1
sijat 5-8
Ilves- Pita                              0-0
Ilves - Kaapo                         1-0


7.5. PPJ kevätturnaus, Helsinki
ELITE
Ilves - PePO              3-0
Ilves - TiPS               7-0
Ilves - PPJ Sin.          3-1
Ilves- GrIFK             4-0
Välierä
Ilves - FC KasiYsi       2-0
finaali
Ilves - Inter              1-2 (0-2)
TURNAUSHOPEA

Kilpa

Ilves - GrIFK                      5-0
Ilves - PPJ Oranssi            1-0
Ilves - TIPS musta              0-1
Ilves - HJK Kelt                 2-0
finaali
Ilves - PPJ Oranssi              5-1
TURNAUSVOITTO

22.4. KaapoCup, Kaarina
LIIGA
Ilves - FC Rauma            6-1
Ilves - Mifk Vit               2-0
Ilves - Kaapo                 0-1
Finaali Ilves - MIGK Grön   6-1
TURNAUSVOITTO

KILPA
Ilves - LaLu              6-0
Ilves - EPS               2-0
Ilves - KAapo          2-0
sijoitusottelu Ilves - Käpa    3-0
TURNAUSVOITTO


14.-15.4. Pääsiäisturnaus, Tampere
06/07, sarja D12
Ilves - Ilves Pirkkala     3-1
Ilves - Lepa                  5-1
Ilves - Helsingin ponnistus 13-1
Ilves - Kuusysi                7-0
Finaali Ilves - Ilves 05      5-4
TURNAUSVOITTO!

sarja E10
Ilves - ViiPV                      6-1
ILves - Leki                      4-1
Ilves - NoPS                    5-2
Ilves - Musa                  14-0
Finaali Ilves - Ilves kelt 9-1
TURNAUSVOITTO!

17.-19.2. Åland Camp, Eckerö
Ilves - Brommapojkarna 2           3-1
Ilves - Hammarby academy        5-3
Ilves - AIK                                     5-2
Ilves - AIK                                     6-2
Ilves - Brommapojkarna              1-2
Ilves - Hammarby academy        0-4

28.1. Länsi-Suomi turnaus, Rauma
Ilves - VPS        8-0
Ilves - KaaPo     2-0
Ilves - FC Inter   1-1
Sijoitusottelut
Ilves - SJK         8-1
Finaali:
Ilves - TuNl         1-2

14.1. E10 Kick Off, Turku (TPS)
Ilves - FC INTER mustat          0-1
Ilves - FC REIPAS oranssi 1      2-1
Ilves - EPS AKATEMIA             0-1
ILVES - VJS                             4-1
ILVES - GrIFK black              7-0
Ilves - TPS                           0-0

7.1. WinterCup, Helsinki (PPJ)
KILPA
Ilves - TPS valk                   2-1
Ilves - GrIFK green              2-0
Ilves - EPS valk                     2-0
finaali: Ilves - PPJ                 4-1

ELITE

Ilves - TPS                             1-0
Ilves - GrIFK Black                2-0
Ilves - EPS Akatemia             2-1
finaali Ilves - Honka              0-1


9.-12. Ålands Camp, Ahvenanmaa
19.12. Ilves - Hammarby      1-1
20.12. Ilves - Djurgården     4-2
20.12. Ilves - Stockholm Södra    0-1
20.12. Ilves - Lindingö        5-1
21.12. Ilves - Nackdala        1-6